alt

Jsme skupina kynologů, kteří prošli se svými psy záchranářským výcvikem. Máme každý za sebou několik zkoušek podle národního zkušebního řádu Svazu záchranných brigád kynologů a podle řádů International Rescuedog Organisation (IRO).

altalt

Sportovní výcvik a s ním spojené akce pomáhají ověřit schopnosti a dovednosti lidí i psů. Víme, že i v neúspěšných akcích najdeme poučení. Proto se soustřeďuje výcvik psů na vyhledání v lesních terénech, na plochách, ve vodě, ve sněhu i v sutinách. Vymýšlíme další možné varianty, protože v praxi nikdy nemůžeme vědět co nás může čekat. Měli bychom si ale být jisti, že náš tým nás vždy podpoří a podrží za všech okolností.

altaltalt

Když se řekne slovo „hasič," každý si vybaví rychlou pomoc, obětavost a pocit bezpečí. Chtěli bychom se zařadit do týmu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska jako sdružení dobrovolných hasičů - psovodů. Přispět tak s pomocí našich vycvičených psů organizaci, která má tak bohatou tradici.

Tento koníček s tak krásným cílem je ale velmi časově i finančně náročný. K činnosti musíme mít výcviková místa, schopného zdravého psa, vytrvalost a dobré figuranty.

Přejeme této naší skupině všechno nejlepší, především hodně trpělivosti, zdraví, lásky, podpory a pochopení u rodin, aby se na svého psa mohli vždy spolehnout a aby byli správným týmem přátel. Tak jako lidé rádi vidí na jaře první vlaštovky, ať i nás lidé rádi uvítají.

altalt